Form 2-4B Sınıfı Pano Sistemleri

 

Tekpan Teos Plus+ ile Dağıtım Panosu Standartları Yeniden Şekilleniyor…

  Özel tasarlanmış patentli tam kapalı güçlü profil yapısı ve fonksiyonel özellikleri ile Teos Plus+ , standartları yeniden şekillendiriyor. En zorlu ve standartları yüksek müşteri beklentilerine cevap veren dizaynı ile Türk üreticilere en üst düzey pazarlarda daha avantajlı rekabet imkanı doğuyor.

   Dağıtım panosu uygulamalarında patent tasarımlı iç profil yapısı ve  iç kapak sistemi , bara mesnetleri , flexible bara seçenekleri ile Teos Plus+ standartları yeniden şekillendiriyor.

    GÜÇ VE SİSTEMATİK. Dağıtım panoları için geliştirilmiş Teos iç profil sistemi,  panonun taban ve tavan içi dahil olmak üzere tüm yüzey ve eksenlerine  her yönde montaj edilebilmektedir. Ana şase üzerindeki montaj yeri ayarlamaya imkan sağladığı gibi montaj sonrası kayıp alan riskini de ortadan kaldır. Güçlü ve fonksiyonel yapısı ile pano içi bölmelendirme gibi bir çok alternatife kolay ve hızlı çözümler sunar. Kullanılan pano ölçüsünde satışa sunulmasının yanında daha uzun boylarda satın alınıp kesilerek de kullanılabilen profiller, Rohs yönetmeliklerine uygun özel kaplaması ile korozyona karşı dayanım sağlarken estetik duruşunu da ön plana çıkarmaktadır.Çok çeşitli bracketlarla panoya tutturulabilen Teos İç Profil sistemi montajı tamamlanmış panoda dahi kullanıcıya 0,1mm civarında hassasiyette ince ayar yapma imkanı sunmaktadır.

     GÖRSEL ŞÖLEN. Teos İç kapak sistemi sizleri görsel şölene davet ederken opsiyonel seçenekleri kullanıcılara hızlı ve kolay montaj imkanı sunuyor. Derinlik ayarlı modüler çerçevenin üzerine ihtiyaç duyulan yüksekliklerde parça iç kapaklar pin sistemiyle kolayca takılarak oluşturulan sistem, kablo geçişleri için özel izole edilmiş kablo boşluklarıyla donatılmıştır. Parça iç kapaklar sabit yada menteşeli olarak kullanılabilmektedir. Patent tasarımlı Teos Plus iç kapak sistemi parça parça açılırken, çok pratik bir aksesuar eklemesiyle komple açılır dizayn tipine kolayca çevrilebilmektedir

 

  MÜKKEMMEL UYUM.  Şalter ve w-otomat monatjı için dizayn edilen parça montaj plakaları ve monataj aksesuarları farklı markaların aynı pano içinde kullanılmasına imkan tanımaktadır. Çok düşük hassasiyette derinlik ayarı alternatifleri sunan parçaların kullanıcıya en büyük getirisi ise en az parçayı kullanarak en ekonomik ve en hızlı montajı oluşturma imkanıdır. Dağıtım panosu uygulamalarında kablo kanalları w-otomatların üst ve altına montaj edilebildiği gibi, arka kısmınada montaj edilebilmektedir. Pano içi montajda kullanıcıya geniş hareket ve alternatif sunan Teos Plus+ pratik ve ekonomik oluşunun yanında güç ve estetiği ile farkını ortaya koymaktadır.

Dağıtım panoları uygulamalarında üst sınıf çözümler sunan Teos Plus+’ın profosyonel dünaysına sizleri de bekliyoruz…

IEC 61439-2 Standardı çerçevesinde uluslar arası labarotuvarlarda en üst sınırlara kadar test edilen Teos Plus+ sisteminizi garanti altına alır ve güvenilir çözümler sunar…

 

Test Verileri  :
Şalt Markası : Schneider Electric / ABB
Pano Serisi : Teos 
Beyan Çalıştırma Gerilimi  (Un) : 415VAC
Beyan Gerilimi  (Ue) : 415VAC
Beyan Yalıtım gerilimi (Ui) : 1000VAC’e kadar
Beyan Akımı (In) : Schneider Electric 6300A’e kadar / ABB 4000A’e kadar
Beyan Darbe Gerilimi (Uimp) : 10KV’a kadar
Kısa Devre Dayanımı (Icw) : 120kA’e kadar
Kısa Devre Tepe Dayanımı (Ipk) : 242kA’e kadar
Isı Artışı Ortam Sıcaklığı Referansı : 50°C’e kadar
Beyan Frekansı (Fn) : 50/60Hz
Pano İçi Segregasyon : Form 4b’ye kadar
Koruma Sınıfı : IP 65’e kadar
Mekanik Dayanım : IK 10’a kadar


 Formlama Rehberi    
 Tasarım Denetim Kılavuzu    
 Yetkili Partner Listesi    
 Schneider Electric Tip Test Raporları    
 ABB Tip Test Raporları    

 Tip Testi Verileri